DARBENİN HER TÜRÜ İNSANLIĞA ZULÜMDÜR!

DARBENİN HER TÜRÜ İNSANLIĞA ZULÜMDÜR!

Bir yıl önce, 15 Temmuz'da mevcut meşru hükümeti ve siyasi iktidarı devirmek, halkın iradesine ipotek koymak, toplumsal barış ve huzuru ortadan kaldırmak amacı ile dış güçler tarafından planlanan ve yerli işbirlikçileri tarafından icraya konulan hain darbe kalkışması, halkımızım kahramanca mücadelesi karşısında başarısızlıkla sonuçlandı.

Bu hain kalkışmayı yapanlar, milletimizin iyi niyetini suistimal edip,  kendisine emanet edilen imkanlara ve makamlara ihanet ederek, milletin yürüyüşüne darbe vurmak istemişler, küresel şer güçlerin maşası haline gelen  bu zavallılar, akıllarını kiraya vererek kendilerine dahi ihanet etmişlerdi..

 

Kur'an'ın inşa ettiği şahsiyetli bireyler olmak yerine, sorgulamadan kula kul olan bu hainler gözlerini kırpmadan masum sivillerin üzerine ölüm yağdırabildiler...                       

Bu hain darbe girişimi göstermiştir ki, bu ve benzeri afyonlanmış zihniyetlere karşı mücadele etmek, ancak vahiyle inşa olmuş akleden kalpler ve yürek devletleri inşa etmekle mümkündür.       

Yapılan bu hain kalkışmanın sadece sonuçları üzerinden değil, sebepleri üzerinden de  bir kez daha düşünüp, aynı olaylarla karşılaşmamak için gerekli önlemlerin alınması hususunda herkes üzerine düşen görevi yerine getirmek durumundadır.                       

 

İşte bu yüzden 15 Temmuz bir milattır.

Halkın iradesini yok sayan, kendi kirli hesaplarını bu gibi darbe girişimleri üzerinden icraya koymaya çalışan despot, zalim zihniyetlere karşı halkımız artık geçit vermeyecektir.

Temennimiz ülkemizde başarısızlığa uğrayan bu despot zihniyetin, Mısır, Suriye ve farklı coğrafyalarda da bozguna uğratılması, hak ettikleri cezayı bulmaları ve halkların iradesinin buralarda da hakim olmasıdır.

Nebevî Kur’an Halkaları Derneği olarak, kaos ve çatışma ortamına zemin hazırlamaya çalışan hain zihniyetlere karşı, kahramanca mücadele ederken şehid olan kardeşlerimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyoruz.

Tüm kazanımlarımızın korunması ve gelecek nesillere aktarılması hususunda geçmişte olduğu gibi şimdi ve yarın da nöbette olacağımızı ve okçular tepesini asla terk etmeyeceğimizi kamuoyuna saygı ile bildiririz.

14.07.2017 | PAYLAŞ :